Mořen: Porovnání verzí

Z Grand Campaign
Řádek 66: Řádek 66:
* Tento obřad ale není možné provádět, kvůli [[Mořská příšera|Mořské příšeře]].
* Tento obřad ale není možné provádět, kvůli [[Mořská příšera|Mořské příšeře]].
* Vívear měl dříve k ruce víc hrobařů, část jich poslal na sever, do hor, najít alternativní způsob pohřbívání, když se nemůže na moře. Už je to dlouho a dosud se nevrátili.
* Vívear měl dříve k ruce víc hrobařů, část jich poslal na sever, do hor, najít alternativní způsob pohřbívání, když se nemůže na moře. Už je to dlouho a dosud se nevrátili.
* Svátek mrtvých se ale blíží a Mořenští se obávají, že když se pro mrtvé včas něco neudělá a nepošlou se do Zásvětí, začnou povstávat.
{{#spoiler:
'''Impulz''': Když nemůžeme do Zásvětí, přivedeme Zásvětí k nám.
'''Hodiny''':
* 🟢
* 🟢
* 🟢
* 🟡
* 🟠
* 🔴
}}

Verze z 7. 2. 2024, 22:34

Mořen, dříve Mokrý kořen, elfy také nazývaný Aldacírë (Stromový přístav).

Něco o městě

Mořen
  • Přístavní město, které vyrostlo z původně malé osady mezi kořeny a korunami obřích mangrovníků.
  • Král Naburian proto v časech, kdy ještě byl aktivní ve vládě rozhodl o přestěhování města na příhodnější travnaté pobřeží v Zátoce slz.
  • V posledních letech ale obchod klesá a stěhování je zastaveno, protože v Mořenské zátoce se objevila Mořská příšera, která blokuje veškerý obchod i cestování.

Významné hrozby

Lokace, fakce, NPC, události apod...

Chrám mlčící věštiny

  • Věští o ostatních městech na kontinentě (např. o Usedlém ústí, Fonimeii,..)
  • Nemohou své věštby doručovoat kvůli Mořské příšeře.
    • Musely si tedy pronajmout domek vedle chrámu, aby měli kde shromažďovat hliněné destičky s věštbami.

Bezvládí

Harpunáři

Pořádková služba a vojenská síla Mořenu v jednom. Mořenská rada je rekrutuje z řad bývalých rybářů a námořníků, kteří kvůli Mořské příšeře přišli o obživu.


Lokace

Stromové brány

A: Dva vstupy suchou nohou do města - dlouhé a úzké hatě nad blaty přivádí cestovatele k mohutným mangrovníkům, skrze jejichž kmeny jsou vydlabány průchody, které je v případě ohrožení možné zatarasti.

O příchozí se starají #Harpunáři, za vstup do města branou se platí 1 Mince za každou osobu, zvíře či vůz, bez ohledu na velikost a náklad. Jednou z prvních věcí, se kterou jsou nováčci seznámeni, je existence #Obětního kamene, na kterém končí zločinci, vyvrhelové a zkrátka ti, co se Harpunářům znelíbí, jako oběti pro Mořskou příšeru.

Strom smrti

B: V bažinách není možné mrtvé pohřbívat a vlhké prostředí ani neumožňuje je pálit. Místní proto své mrtvé po smrti pohřbívají do větví tohoto stromu, strategicky umístěného na severu, protože většinu roku vane ve městě jižní vítr od moře.

Vívear Tirion

O klid mrtvých (a zároveň klid měšťanů před mrtvými) se stará starý elf Vívear Tirion, honosící se titulem Strážce smrti. Je to bývalý válečník a zlí jazykové tvrdí, že není úplně jisté, zda chrání mrtvé před nenechavými prackami vykradačů hrobů nebo naopak město mrtvými.

Hrobaři

Špinavou práci s pohřbíváním pro Víveara zastává menší skupinka hrobařů - 5 drsných chlapíků, co pro ránu nejdou daleko.

Svátek mrtvých

  • Dříve bývalo zvykem jednou za rok na Svátek mrtvých uspořádat velký průvod městem, ve kterém byli všichni mrtví převezeni na loď, naloženou smůlou a klestím a následně vypravena na poslední plavbu do Zásvětí.
  • Tento obřad ale není možné provádět, kvůli Mořské příšeře.
  • Vívear měl dříve k ruce víc hrobařů, část jich poslal na sever, do hor, najít alternativní způsob pohřbívání, když se nemůže na moře. Už je to dlouho a dosud se nevrátili.
  • Svátek mrtvých se ale blíží a Mořenští se obávají, že když se pro mrtvé včas něco neudělá a nepošlou se do Zásvětí, začnou povstávat.